Kontrolli i Lartë i Shtetit i është drejtuar me një shkresë kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj, duke i kërkuar të tërhiqet nga vendimmarrja për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Sipas KLSH, kjo çështje duhet të zgjidhet nga Gjykata Kushtetuese, ndërsa shton se do të ishte një dëm i pakthyeshëm i pasurisë publike dhe fondeve, nëse projekti do të zbatohej.

111 2222

KLSH i kujton Bashkisë se çdo dëm do t’u ngarkohet atyre, nëse Gjykata Kushtetuese më vonë do ta anulojë këtë projekt.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*