Arrestime kanë ndodhur në Britaninë e Madhe dhe në Belgjikë lidhur me kontrabandën e emigrantëve drejt ishullit.

Në trafikun e emigrantëve ishin të përfshirë edhe 2 shqiptarë, një 34- vjeçar në Bradford dhe një 24- vjeçar në Ëakefield. Po ashtu gjatë operacionit të kapjes së këty shqiptarëve janë sekuestruar 6 mijë paund dhe 60 rrënjë kanabisi.

Ndërkohë në Belgjikë 10 të arrestuarit ishin në rajonin e Liege dhe operacioni ishte pjesë e të njëjtit investigim

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*