Instituti i Gjeoshkencës ka njoftuar se Shqipëria do të përfshihet në fundjavë nga moti i keq. Reshjet e dendura të shiut mund të krijojnë probleme të ndryshme si dhe vërshime të ujit në zonat urbane në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë.

Në qarqet Dibër, Elbasan, Berat dhe Vlorë priten reshje shiu me intensitet mesatar deri në intensive në disa zona.

Në qarkun e Kukësit, trashësia në zonat malore ka rritur deri në 20 cm dhe raportohet për probleme në aksin me Peshkopinë. Sakaq për shkak të motit të keq disa fshatra kanë mbetur pa energji elektrike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*