Një dritë e pazakontë ka ndriçuar rrugët e qytetit të Sardenjas në Itali.

Qytetarët dhe kalimtarët rastësorë kanë qenë dëshmimtarë të një spektakli që nuk të ndosh shpesh ta shohësh.

Bëhet fjalë për një meteor, që ka rënë në tokë rreth orës 22.45 të së premtes së 16 gushtit. Sipas ekspertëve meteori mund të ketë rënë në det mes Sardenjës dhe ishujve spanjoll.

Ata që kanë mundur të bëjnë videon e kanë publikuar edhe në rrjetet sociale dhe të gjithë janë habitur kur kanë parë afërsinë me tokën.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*