Ilir B. 37-vjecc vrau të hënën 34-vjeçaren Luiza B.  të hënën me një armë zjarri i cili u arratis fillimisht por qw u  bw i mundur arrestimi i tij nga policia zvicerane.

34-vjeçarja ka humbur jetën pasi është qëlluar disa herë nga bashkëshorti i saj me mjet të ftohtë. Ajo u gjet e pajetë në apartamentin e saj pasi nuk kishte mundur që t’u mbijetonte plagëve të marra.

Ngjarja ka ndodhur më 26 gusht, por u publikua në media ditën e sotme. Gazeta zvicerane “BLICK” raporton se shkak i krimit ka qenë kërkesa e gruas për divorc, por nuk janë bërë ende publik identitetet e tyre të plota.

Ai vinte dorë mbi të prej disa kohësh dhe e frikësonte se do t’u merrte jetën familjarëve të saj, nëse ajo e linte.

Megjithëse Luiza ishte transferuar në një tjetër apartament ku jetonte sëbashku me 4 fëmijët e tyre kishte edhe urdhër mbrojtje, vazhdonte të ndihej e frikësuar nga i shoqi pasi ai e kërconte vazhdimisht.  Ajo u gjet e pajetë e mbuluar në gjak në apartament, pasi ai e goditi pareshtur me mjet të ftohtë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*