Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në institucionet arsimore.

Kopshti numër 2 në Vlorë është mbyllur nga Inspektoriati i Shëndetit Publik pas konfirmimit me Covid-19 të katër pjesëtarëve të stafit.

Burime për “Panorama.al” bëjnë me dije se bëhet fjalë për dy sanitare dhe dy edukatore.

Kopshti ka një staf prej 15 personash në total dhe pjesës tjetër pritet ti bëhet tamponi për të parë nëse ka të infektuar të tjerë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*