Prej katër ditësh punonjësit që kanë bizneset e tyre në gadishullin e Karaburunit nuk janë lejuar që të hyjnë në bazën e Pashalimanit, që është edhe rruga që ndjekin për në punë.

Prej dy orësh me dhjetëra automjete presin në radhë për të hyrë në postobllokun e kësaj baze. Punonjësit kërkojnë një zgjidhje dhe një takim me drejtuesit e kësaj baze, por asnjë zgjidhje nuk iu është dhënë.

Ata shprehen se do të bllokojnë hyrjen për në baze duke mos lejuar asnjë automjet deri në zgjidhjen  përfundimtare.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*