Presidenti Ilir Meta në Konferencë për shtyp është shprehur se zgjedhjet e lira do të jenë guri i fundit i Shqipërisë për të marrë një përgjigje pozitive nga BE për çeljen e negociatave. Pas paralajmërimit të Presidencës se Meta do të japë zgjidhjet për krizën Meta tha se:
Nuk kam iluzionin se Shqipëria do të krijojë zgjedhje daneze, port ë paktën të standardeve më të mira se ato që kemi pasur.
Unë propozoj që të dalim në garë, edhe ndërkohë të jap dorëheqjen dhe në këtë zyrë të vijë Rexhep Mejdani, i cili e ka treguar se di të marrë vendime të duhura, ndoshta edhe më mirë sesa unë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*