Nga Agron Brataj

Mls, Ibra dhe Galaxy në vështirësi: play-off janë larg  Një fitore në tetë garat e fundit. ka një klim të keqe te  Los Angeles Galaxy të Ibrahimovicit, i cili,  ndeshje pas ndeshje largohet edhe më shumë nga zona e  play off-i i Mls. Kur  mungojnë edhe   5 ndeshje deri  në fund të kampionatit  , Ibra dhe shokët e tij zënë vendin e tetë të Konferencës Perëndimore, të ndarë nga një pikë e vetme nga Dallasi, deri më sot është i  kualifikuar në zonën : play-off   të kampionatit. Galaxy luajti  në trasfert gjatë natës në shtëpinë e Colorado Rapids.

Pasi në minutën 78 kaluan në disavantazh , kalifornianët arritën të barazonin tre minuta më vonë falë Costa Rican Gonzalez, ish Palermo dhe Bologna, por më pas u dënuan  nga një goditje  vendimtare nga pika e penalltis.  Për suedezin në këtë ndeshje nuk u pa shumë loja e tij pasi ndodhej komplet në hije, por  mbetet i dyti në tabelën e golashënuesve me 23 gola së bashku me Josef Martinez në ndjekje të Meksikanit me Vela (27), por që rrezikon për të dytin vit radhazi të mos arrij  në zonë play-off.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*