Është zbardhur dokumenti i miratuar në grupin e punës të përbërë nga Oerd Bylykbashi nga PD, Petrit Vasili nga LSI, përfaqësuesja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari dhe përfaqësuesi i PS Damian Gjiknuri.

Mësohet se Reforma zgjedhore duhet te mbyllet brenda dates 15 mars 2020.

Më poshtë është Kalendari i temave qe duhen trajtuar nga grupi i kater perfaqesuesve politike dhe ekspertet, sipas autorizimit nga Keshilli Politik:

Gjithashtu, grupi i punës  ka renditur mes çështjeve prioritare listat e zgjedhësve, pajisjen me karta ID dhe parandalimin e votinit fiktiv, rolin e medias në fushatë, parandalimin e abuzimit me burimet shtetërore dhe administratën publike, paanshmërinë e administratës zgjedhore në të gjitha nivelet.

83825464_2604565976494094_5124001481409691648_n.jpg

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*