Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.1 sapo ka rënë në Greqi.

Epiqendra e tërmetit është në Kretë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë thuajse në të gjithë Greqinë. Akoma nuk dihet nëse ka rënë në zonë të banuar dhe nëse ka shkaktuar dëme.

Pritet që të pasohet nga goditje të tjera, por që zakonisht janë me një intesitet më të vogël.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*