Një kamion është futur në mes të një turme protestuesish të cilët po protestonin në një qendër ndalimi të ICE (Imigracionit dhe Doganave) në Rhode Island të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Kamioni siç duket edhe nga pamjet ka plagosur disa nga protestuesit që ishin te ulur në rrugë dhe refuzuan të largoheshin nga rruga.

Demonstruesit po protestonin kundër trajtimit të migrantëve në paraburgim të ICE.

Ju ftojmë të shikoni pamjet:

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*