21 emigrantë shqiptarë i druheshin kontrollit dhe ishin në kërkim të ushqimit dhe cigareve, u strukën në një anije mallrash në Mbretërinë e Bashkuar.

Shqiptarët, saktësisht 19 burra dhe 2 fëmijë, sollën panik brenda anijes, ndërsa ekuipazhi i cili i përbërë nga vetëm 10 marinarë lëshoi thirrje për ndihmë përmes radios.

Emigrantët u fshehën në anije para se kjo e fundit të nisej nga  Bilbao, Spanjën veriore.

Anija u nis të premten e shkuar dhe ata u gjetën sapo mbërritën të martën në Mbretërinë e Bashkuar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*