Një banesë është përfshirën nga flakët në fshatin Leshnicë, të bashkisë së Pogradecit.
Sipas informacioneve nga policia dhe forcat zjarrfikëse në kohën kur ka rënë zjarri në banesë ishin 5 pjesëtarë të një familje të cilët kanë arritur të dalin në kohë.

Zjarri ka rënë në banesën e familjes Aliaj në Leshnicë ndërsa pas dëmeve të shumta materiale nga zjarri familja ka mbetur në qiell të hapur.

Njoftimi i policisë:
Pogradec/Informacion paraprak

Mbrëmjen e sotme, në fshatin Leshnicë, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit H. A. Si pasojë, nuk ka dëme në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*