Studentët në Britani nisën më herët festimet e Halloween që mbahet çdo fund Tetori.

Të veshur çuditshëm dhe frikshëm ata pushtuan rrugët e qytetit mbrëmjen e së shtunës dhe të dielës.

Pas festës së çmendur në klubin e natës, studentët nisëm marshimin në rrugët e Britanisë. Të qeshur, pak të pirë dhe të frikshëm, të rinjtë dhuruan spektakël për banorët dhe mediat e huaja.

Për shkak të disa sherreve dhe konflikteve, nuk munguan as lëndimet e lehta te disa prej tyre.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*