Qendra Sizmologjike Europiane-Mesdhetare, ka arritur ne perfundimin se aktiviteti lekundjeve të tokës do të rikthehet në nivelin normal. “Siç mund ta shohim (tabela sipër), vala e pasgoditjeve të tërmetit shkaterrimtar për Shqipërinë po vjen duke u shuar” ka theksuar kjo qendër në postimin e saj në twitter. Por kujdes, sipas kwtij institucioni shkencor jo gjithëka mund të quhet lehtësisht e përfunduar: “Edhe pse një pasgoditje e fortë është gjithmonë e mundshme përgjatë javëve dhe muajve që pasojnë, aktiviteti do të rikthehet në nivelin normal” thekson ajo.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*