“Fundi i ndeshjes”. Është ky titulli kryesor I numrit të së premtes në prestigjozen franceze “L’Equipe” për të treguar se si janë shuar përfundimisht të gjitha shpresat për të kthyer vendimin e qeverisë dhe federatës në vend që mbylli përfundimisht sezonin e futbollit.

062553440 40c92dc5 E1ac 4ac0 A5d9 8f91cf56203c

Pavarësisht se disa padi janë dorëzuar në gjykatë nga disa klube, tifozët francezë duhet tëp resin shtatorin dhe sezonin tjetër për të parë skuadrat në fushën e lojës. Përveç Paris SG dhe Lyon që do të luajnë ndeshjen e Champions, të gjitha skuadrat e tjera do të qëndrojnë pushim. Përballë këtij fakti të kryer, katër klube po mendojnë një zgjidhje alternative.

Rc Strasbourg V As Saint Etienne French Ligue 1

Kështu, PSG, Lille, Lyon dhe St.Etienne janë duke planifikuar një turne veror që do të zhvillohet në Katar. Me ndihmën e pronarit sheik të klubit parizien, Al-Khealifi, kjo zgjidhje do t’I mundësonte skuadrave të ruanin formën sportive të futbollistëve për sezonin e ardhshëm. Ky turne pritet të zhvillohet gjatë muajit korrik, çka do të ndihmonte PSG dhe Lyon në prag të sfidave në Champions që UEFA ka parashikuar t’i luajë gjatë gushtit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*