© ANSA
Grupet raciste kundër lojtarit të Milanit, Tiemoué Bakayoko, u skanuan nga grupet e mbështetësve të Lazios në hyrjen e San Siros, ku sonte luhet gjysmëfinalja e Kupës së Italisë kundër Rossonerëve. Rreth 4 mijë përkrahës të Biancocelestit priten në stadium, të kontrolluar në hyrje të stadiumit nga policia dhe kujdestari. Në të paktën disa raste tifozët në hyrje kënduan korin 'kjo banane është për Bakayoko', siç ndodhi në dy ndeshjet e fundit të Lazios.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*