Nga Ergys Alushi
Që nga fjala e Ramës në Elbasan, ku ndër të tjera shtroi dhe pyetjen për të emëruarit e tij nëpër “Çfarë keni bërë ju për PS?”, rri e vras mendjen të gjej, se çfarë kanë bere apo dhënë për PS e socialistët – socialistë shumica e drejtuesve të institucioneve në Vlorë!
Më rezulton që vetëm kanë marë edhe pse janë ofruar në PS kur kuptuan ndryshimin e pushtetit dhe hodhën ca lekë për të blerë “socialstllëkun” dhe postet që morën pas fitores me votat e “hamenjëve” socialistë të vërtetë!
“Hamenjtë” që dhanë fitoret por nuk fituan asnjëherë, por ndihen të anashkaluar e të përbuzur prej atyre që u blenë fitoret!
Po ju çfarë mendimi keni, paçka se shumë e kanë të veshtirë të shprehen publikisht për çka mendojnë e shprehun realisht në bisedat e tyre të perditshme!
Historia vazhdon…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*