Rama e etiketoi kundërshtarin e tij politik kandidat për kryeministër si “shalqi me provë”

Atë që quani kandidatin për kryeministër është shalqi me provë, i pangrëmshëm. Sepse nuk është i ardhur nga hëna por ka qenë në provë disa herë.

Platformat alternative janë thjesht shprehje të mungesës së seriozitetit. Larg qoftë  të kishte ndodhur që flama e kovidit ta kishte gjetur këtë vend me atë kandidatin dhe klubin e asaj të ashtuquajturën e opozitës së bashkuar.Të gjente spitalet që e gjetëm ne, shërbimet shëndetësore, kapacitetet profesionale kur na besuan shqiptarët. Kjo nuk është një betejë mes nesh dhe atyre apo mes meje dhe shalqinit me provë që është në krye të opozitës, është betejë e jona me vetveten dhe kohën. Koha nuk pret se shqiptarët kanë pritur shumë, tha Rama.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*