Gjatë kësaj kohe të vitit, mushkonjat kënaqen duke vizituar oborret dhe kopshtet tona.

Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit raporton se ka mbi 3.000 lloje të ndryshme të mushkonjave në botë. Aktiviteti i tyre fillon kur temperaturat gjatë natës janë shumë të larta dhe përveç se mund t’ju pickojnë ato mbajnë dhe infeksione.

Receta e mëposhtme të cilën mund ta bëni në shtëpi është perfekte kundër mushkonjave dhe do t’ju ndihmojë të parandaloni ato kafshime të bezdisshme të mushkonjave:

përbërësit:

10 pika vaj limoni

15 pika vaji livandoje

1/4 filxhan lëng limoni

4 lugë çaji ekstrakt vanilje

Në një shishe përzieni të gjithë përbërësit e listuar më sipër dhe mbusheni me ujë. Tundeni mirë, dhe me anë të një sprite lyeni trupin tuaj kur dilni jashtë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*