Nga reshjet e furishme gjatë natës së kaluar është bllokuar ditën e sotme aksi rrugor Krujë- Qafshtamë në fshatin Cudhi kamp.

Në orët e para të mëngjesit fadroma e Bashkisë Krujë dhe ajo e fabrikës së ujit ka mundur të hapin rrugën.

Sa mësohet pjesa e bllokuar është gati 10 metër, nga reshkitjet e dherave, ndërkaq nuk ka patur probleme në lëvizjen e mjeteve nga fshatrat e Malësisë së Krujës për në Krujë.

Për të gjitha problemet ende fadroma ndodhet në zonën ku janë shfaqur problem.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*