Nga Agron Brataj

Jeta e Nicklas Bendtner jashtë fushës vazhdon të diskutohet, madje edhe tani që ai është liruar me muaj dhe që duket se është një hap larg pensionit. Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Juventus rrëfeu edhe një fatkeqësi tjetër gjatë një shfaqje të realitetit danez: “Kam luajtur shumë poker në jetën time. Unë shpesh kam luajtur edhe kundër profesionistëve, pasi isha 19 vjeç – tha ai – Sa shumë Kam humbur para? E vështirë për tu kuantizuar, por unë do të thosha rreth gjashtë milion euro. Nuk do të thosha se kisha një problem me lojërat e fatit, gjithmonë isha në gjendje ta kontrolloja atë. Megjithatë, një natë në Londër, gjërat shkuan jashtë kontrollit dhe mund të kishte mbaruar shumë keq … “.

Mes përleshjeve me shokët e tij dhe gjobave për ngarje në gjendje të dehur, karriera e Bendtner është pikturuar me episode të diskutueshme , sidomos nga pjesët e Torinos, kujtoni atë më shumë për këto ngjarje sesa për ato që ai vuri në ekran në fushë. Në vitin 2018, ai u dënua gjithashtu me 50 ditë burg pasi sulmoi një shofer taksie dhe theu nofullën e tij. Problemet me pokerin, të paktën ato, megjithatë, duket se janë thjesht një kujtesë e keqe: “Pas kësaj aferë në Londër unë luaja vetëm shuma më të vogla – shpjegoi ai – Ne dikur bëheshim së bashku me disa miq dhe vendosnim 12 £ secila për të luajtur

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*