Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi ditën e sotme u ka bërë thirrje kryeparlamentarëve të BE-së për negociatat.

Ruçi shprehet se vendimi i pamerituar i Këshillit Europian nuk e dekurajoi vendin. Ruçi i është drejtuar Wolfgang Schwuble, presidentit të Bundenstagut gjerman se pro e tyre është domethënëse.

Gjithashtu kreu i Kuvendit thotë se reformat integruese u shërbejnë qytetarëve.

 “Pro e Bundestagut dhe Kancelares Angela Merkel, është domethënëse. Vendimi i pamerituar i KE-së nuk na dekurajoi. Reformat integruese u shërbejnë qytetarëve të Shqipërisë. I bëj thirrje Francës, Holandës dhe Danimarkës: ejani verifikoni reformat.”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*