Një shqiptar i dënuar më burgim të përjetshëm me mbi 100 vite burg ka “harruar” të kthehesh në Burgut Domokos nga leja që iu dha dhe tani policia në Fthiotida po kërkon atë. Ai po jeton lirinë ne prag te festave të fundvitit 2019, konkretisht një liri provizore ndoshta.

Policia Greke lëshoi një deklaratë në lidhje me kërkimet e shqiptarit 41-vjeçar, e cili, po mbahej në Objektin e Paraburgimit Domokos në Fthiotida dhe të martën (10.12.2019), nuk u kthye pasi mori një leje.

I burgosuri shqiptar u dënua për një sërë veprimesh penale dhe u dënua me 101 vjet (!) Për tentativë vrasjeje, plaçkitje, plaçkitje, mashtrim, vjedhje të rëndë dhe armë të paligjshme.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*