Mediat turke bëjnë me dije se shtëpia e dy aktorëve, Hazal Kaya dhe Ali Atay, në Zekeriyaköy, Stamboll, është djegur.

Gjatë momentit të shpërthimit në shtëpi ndodhej vetëm Hazal, e cila ka përjetuar momente tmerri, pasi shtatzënia e ka rënduar edhe më shumë situatën.

Ali Atay, nuk ndodhej pranë saj në këtë moment të vështirë, pasi po merret me xhirimet e serialit të tij më të ri.

Momentalisht mediat shtojnë se gjendja e aktores është normalizuar dhe ajo ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Hazal është në muajin e tetë të shtatzënisë dhe pritet që shumë shpejt të sjellë në jetë një djalë.