Zjarri i rënë në Fashatin Vrezhtaz në Fier duket se ka marrë përmasa të mëdha dhe është e pa mundur lokalizimi I tij.

Mësohet nga burimet paraprake se deri më tani janë djegur 2 shtëpi të pabanuara dhe dhjetra rrënjë ullinj, duke shkaktuar kështu një dëme të konsiderueshme.

Ndërkaq bëhet me dije se në krye të kësaj punë janë vënë forcat zjarrfikëse të Patosit, I udhëhequr nga shefi i forcave zjarrfikëse, Alket Halimi.

Zjarri po mundohet tëq lokalizohet sepse janë duke u rrezikuar banesat.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*