Rreth 17 punonjës dhe ish punonjës të Kadastrës në Durrës janë shoqëruar gjatë natës dhe mëngjesit të sotëm në polici. Shkak për këtë është tjetërsimi i pronave në Gjirin e Lalzit. Këta punonjës kanë mbajtur detyrën e specialistit, topografit, juristit dhe hartografit nga ku mësohen se kanë falsifikuar dokumentet duke tjetërsuar me prona dhe zonën e bregdetit në Girin e Lalzit.

Lidhur me këtë çështje, prokurori i Durrësit, Arjan Ndoji nisi një hetim ndaj kreut të Kadastrës Liridon Pulës, i cili u lirua pak javë më parë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*