Plazhet e jugut mbeten destinacion i preferuar i pushuesve kryesisht të huaj por edhe atyre nga diaspora e rajoni. E preferojnë Shqiperinë për ujrat e kristaltë, plazhet e virgjër e gjiret intim. Në gjirin e Gjipes, i arritshëm për 15 min nga Dhërmiu në rrugë detare të huajt janë të shumtë dhe preferojnë të qëndrojnë disa ditë në kamping.
Edhe pse këto pamje janë të rralla, turistet Norvegjeze kanë zgjedhur ti shijojnë rrezet e diellit nudo në plazhet shqiptare.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*