Kina i është përgjigjur SHBA-së lidhur me akuzat më të fundit të këtyre të fundit ndaj OBSH-së.

Ministri i jashtëm i Kinës tha se SHBA po përdor këtë taktikë për të hequr vëmendjen nga keqmenaxhimi i tyre për pandeminë.

Në fakt Kina është një nga vendet që e ka menaxhuar më së miri pandeminë kurse SHBA është vendi me shifrat më të lartë të infektimeve dhe viktimave nga COVID-19.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*