Prej disa kohësh mes komunitetit LGBT dhe ish-deputetes Mesila Doda ka patur disa keqkuptime pas deklaratës së saj kundër homoseksualëve.

Drejtorja Ekzekutive e Aleancës LGBTI Xheni Karaj e ka sulmuar atë disa herë, ndërsa Doda është shprehur gjithnjë pro familjes me prindër të dy gjinive të ndryshme.

E ftuar në një emision pasditeje, Xheni ka vendosur këtë herë  të bëj ironi me ish- deputeten.

E pyetur se me cilin personazh të njohur do të kishte dëshirë të darkonte, Xheni duke qeshur ka thënë:

“Do të kisha qejf me ndonjë politikane, të tipit Mesila Doda”.

Nuk dihet se si do e presi Mesila Doda këtë deklaratë, por gjithçka mbetet për t’u parë, dhe mbase shumë i afërt do të jetë dhe reagimi i saj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*