Rama u ka lënë porosi që javën e ardhshme të dorëzojnë një raport të detajuar me problemet e partisë për çdo qark.

E gjithë mbledhja e sotme ka patur karakter organizativ në funksion të zgjedhjeve të 25 Prillit.

Ndër të tjera mësohet se kryeministri Rama ka thënë :Synojmë 74 mandate, kjo është krye-sfida jonë.

Po ashtu kreu i qeverisë ka kërkuar riformatimin e FRESH dhe forumit të gruas. Sipas Ramës fuqizimi i këtyre dy organeve në parti janë me rëndësi për PS në fushatën elektorale.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*