“Në sezonin e ardhshëm duhet të mendojmë mbi fitimin e Ligës: Kampionati do të jetë qëllimi ynë i parë, për një sërë arsyesh. Gjithashtu për vetëvlerësimin e lojtarëve, sepse fitorja e kampionatit është gjithmonë e mirë, zhvillohet një kampion në hark të një sezoni dhe kërkon një angazhim të vazhdueshëm, ditë pas dite, për gjithsej 38 javësh “. Kjo është thënë nga Zinedine Zidane, duke folur në konferencën për shtyp, në prag të ndeshjes të vlefshme për ndeshjen e 34-të të La Ligës të planifikuar në Coliseum Alfonso Perez të Getafes, kundër ekipit lokal. Zidane  shtoi se Barcelona do të “fitojë kampionatin përsëri këtë vit”, por “Real Madridie ka 33 kapionate  të fituara: po aq sa ka edhe

Barca?”. Në lidhje me rivalitetin mes Thibaut Courtois dhe Keylor Navas, Zidane shënoi shkurt: “Kam tre më të mirët, ka dy të mira dhe një tjetër më të re, që ka një të ardhme Keylor dhe Thibaut janë shumë të mira, por unë duhet të zgjedh dhe do të jetë e komplikuar

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*