Parma ka shkarkuar sot paradite trajnerin Fabio Liverani. 44-vjeçari dhe skuadra e tij u mposhtën dje me rezultatin 3-0 nga Atalanta dhe kjo humbje rëndon akoma më shumë pozitat e “kryqtarëve”, të cilët renditen aktualisht në vendin e 18-të, zonë e rënies nga Seria A. Lajmi u dha në faqen zyrtare të Parmës.

Liverani mori drejtimin e Parmës në 28 gusht të vitit të kaluar. Në 16 ndeshje të kampionatit italian, ai regjistroi bilancin 2 fitore, 6 barazime dhe 8 humbje.

FABIO LIVERANI RELIEVED OF DUTIES AS PARMA COACH
Parma, 7 January 2021 – Parma Calcio 1913 can confirm that Fabio Liverani has been relieved of his duties as
parmacalcio1913.com
1
9
12

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*