Viktimat e komunizmit të kujtohen dhe krimet të mos harrohen!
Bujar Leskaj, shoqëruar nga kandidatët për deputet Nada Mecorapaj, Arbi Agalliu dhe Nada Daullja zhvilluan një takim me ish të përndjekur politikë të Vlorës.

Kandidatët për deputetë, Arbi Agalliu, Nada Meçorapaj dhe Nada Daullja vlerësuan dhe nderuan çdo saktërificë të familjeve shqiptare viktimë e sistemit famëkeq të komunizmit.

Sipas tyre këta njerëz fisnikë nuk janë ish të përndjekur, janë edhe sot, pas 8 vitesh qeverisje të Rilindjes, ENDE të përndjekur.

 

Të përndjekurit politikë janë shtylla kurrizore e PD, janë ata shqiptarë, të cilëve sot u kemi një borxh të madh moral, ligjor, politik, kushtetues, njerëzor- ka thënë drejtuesi politik Bujar Leskaj, teksa ka listuar dhe angazhimet që Partia Demokratike merr për të përndjekurit politik.

Sinkron Leskaj

Për ish të përndjekurit politik, trashëgimtarëve të tyre, vota për partinë demokratike dhe numrin 9 është vota për vlerësimin e të parëve, rikthimin e dinjitetit dhe vlerësimin e sakrificave të familjarëve të tyre.
Sinkron të përndjekurit.

Të përndjekurit politik kanë garantuar mbështetjen e tyre për partinë Demokratike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*