Lajmet e fundit

Po të dëgjoj’, Basha bashkëbisedim live në FB: S’kemi hequr dorë nga zgjedhjet e parakohshme

Po të dëgjoj’, Basha bashkëbisedim live në FB: S’kemi hequr dorë nga zgjedhjet e parakohshme

Kreu i PD-së Lulzim Basha, nën moton “Po të dëgjoj”, po zhvillon një bashkëbisedim me[Read More…]

“Vrasje kundër dy ose më shumë personave”, policia publikon emrat e dy më të kërkuarve të rrezikshëm

“Vrasje kundër dy ose më shumë personave”, policia publikon emrat e dy më të kërkuarve të rrezikshëm

Policia e Shtetit ka publikuar foto e dy të dënuave me burgim të përjetshëm, që[Read More…]

Prokuroria e Përgjithshme nis hetimin për kryebashkiakun socialist, kërkon formularin e dekriminalizimit në KQZ

Prokuroria e Përgjithshme nis hetimin për kryebashkiakun socialist, kërkon formularin e dekriminalizimit në KQZ

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur një hetim të papritur përkryebashkiakun eLibrazhdit, Kastriot Gurra. Prokuroria ka[Read More…]

Videoeditoriali i Zheji: Planeti Tokë, përpara një rreziku që pakkush e thotë…

Videoeditoriali i Zheji: Planeti Tokë, përpara një rreziku që pakkush e thotë…

Nga Artur ZhEJI Nga ora në orë, lajmërimet për virusin e ri, po përforcohet në[Read More…]

Përgatituni për mot me akull dhe me borë nga e marta në darkë

Përgatituni për mot me akull dhe me borë nga e marta në darkë

Duke nisur nga orët e pasdites të ditës së Martë vendi përfshihet i gjithi nga[Read More…]

LAJM I FUNDIT/ I dërgoi materiale pornografike dy fëmijëve të mitur në Amerikë, kapet i riu nga Fieri. Ja sa rrezikon të dënohet

LAJM I FUNDIT/ I dërgoi materiale pornografike dy fëmijëve të mitur në Amerikë, kapet i riu nga Fieri. Ja sa rrezikon të dënohet

Finalizohet operacioni policor “E-TRACE”, për goditjen e krimeve kompjuterike. Operacioni, nga Sektori për Hetimin e[Read More…]

Shqipëria humbet 7 vende në renditjen e Transparency International, më e korruptuara në Europë

Shqipëria humbet 7 vende në renditjen e Transparency International, më e korruptuara në Europë

Niveli i korrupsionit në vendin tonë vijon të jetë shumë i lartë, ndërkohë që për[Read More…]

Dokumentet sekrete të ’89/ Kur kongresmenit amerikan, Joseph Kennedy, biri i kandidatit për president të SHBA-ve nuk i jepej vizë për Shqipëri

Dokumentet sekrete të ’89/ Kur kongresmenit amerikan, Joseph Kennedy, biri i kandidatit për president të SHBA-ve nuk i jepej vizë për Shqipëri

Publikohen disa dokumente të nxjerra nga arkivat sekrete të Ministrisë së Punëve të Jashtme në[Read More…]

Përfundojnë hetimet për Agim Kajmakun, kryebashkiaku i Vorës ‘përfundon’ në gjykatë me tre akuza

Përfundojnë hetimet për Agim Kajmakun, kryebashkiaku i Vorës ‘përfundon’ në gjykatë me tre akuza

Prokuroria e Përgjithshme ka përfunduar hetimet për kryebashkiakun e Vorës Agim Kajmaku, duke çuar këtë të[Read More…]

Meta ktheu për rishqyrtim paketën “Anti-Shpifje”, vjen reagimi ndërkombëtar

Meta ktheu për rishqyrtim paketën “Anti-Shpifje”, vjen reagimi ndërkombëtar

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ktheu dje për rishqyrtim në parlament ndryshimet në dy ligje[Read More…]