Sport

“Mbretëresha” e futbollit shqiptar njeh rivalët në Champions Legaue, përballet me kampionët e Moldavisë

“Mbretëresha” e futbollit shqiptar njeh rivalët në Champions Legaue, përballet me kampionët e Moldavisë

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti për fazën e parë të kualifikueseve të[Read More…]

Xhaka ndryshon krejtësisht pamjen në evropian, por bashkëshortja e tij shokohet kur e sheh në kamerë

Xhaka ndryshon krejtësisht pamjen në evropian, por bashkëshortja e tij shokohet kur e sheh në kamerë

Granit Xhaka ndodhet me Përfaqësuesen e Zvicrës në Kampionatin Evropian, ku tanimë ka zhvilluar ndeshjen[Read More…]

“Eriksen u rikthye në jetë sepse stafi mjekësor ishte prezent”, Brataj: Urgjenca nuk e dërgon ambulancën në stadium, kam patur telefonata nga presidentë klubesh dhe…

“Eriksen u rikthye në jetë sepse stafi mjekësor ishte prezent”, Brataj: Urgjenca nuk e dërgon ambulancën në stadium, kam patur telefonata nga presidentë klubesh dhe…

TIRANË I ftuar në emisionin “EUROMANIA” në News 24 me moderatoren Daljana Sejdia, ishte mjeku[Read More…]

“Gati për t’u stërvitur”, Eriksen befason shokët e përfaqësueses, nuk i ka humbur sensi i humorit

“Gati për t’u stërvitur”, Eriksen befason shokët e përfaqësueses, nuk i ka humbur sensi i humorit

Christian Eriksen lëshon sinjale plot shpresë e kurajo pas atij momenti ku tronditi botën. Martin[Read More…]

Do të jetë Evropiani më i pasur  në histori/30 milion për fituesin dhe një xhiro prej 2 miliard euro.

Do të jetë Evropiani më i pasur në histori/30 milion për fituesin dhe një xhiro prej 2 miliard euro.

Nga Agron Brataj Europiani më i pasur në histori fillon me ndeshjen Itali-Turqi. Në fakt,[Read More…]

Rekorde dhe risi, “Euro2020” futet në histori që në start!

Rekorde dhe risi, “Euro2020” futet në histori që në start!

Bota e futbollit mban frymën, më në fund pas një viti pritje dhe mes shumë[Read More…]

Kriteret e licensimit/ FSHF mbledh klubet e Kategorisë Superiore: Rregulla të reja në këtë sezon, do të jetë detyrim prania e një …

Kriteret e licensimit/ FSHF mbledh klubet e Kategorisë Superiore: Rregulla të reja në këtë sezon, do të jetë detyrim prania e një …

Sektori i Licencimit në Federatën Shqiptare të Futbollit ka organizuar ditën e sotme një mbledhje[Read More…]

Mision i pamundur, Mourinho shfrenon fantazinë, dëshiron Ronaldon tek Roma

Mision i pamundur, Mourinho shfrenon fantazinë, dëshiron Ronaldon tek Roma

Nuk është Granit Xhaka ëndrra e Jose Mourinho, mesfushori i Arsenal mund të jetë një[Read More…]

Dridhen Juventus, Barça dhe Real, UEFA zyrtarizon vendimin

Dridhen Juventus, Barça dhe Real, UEFA zyrtarizon vendimin

UEFA ka hapur zyrtarisht procedurat kundër Real Madrid, Barcelona dhe Juventus në lidhje me Superligën.[Read More…]

Nuk ikën as Mbappe e as Neymar, te PSG vjen edhe Messi

Nuk ikën as Mbappe e as Neymar, te PSG vjen edhe Messi

Lionel Messi duket çdo ditë e më afër qëndrimit te Barcelona ndërsa në Francë e[Read More…]