Sport

E ardhmja e yjeve, zbërthehet Mino Raiola, flet për Pogba, De Ligt por dhe për Donnarumma

E ardhmja e yjeve, zbërthehet Mino Raiola, flet për Pogba, De Ligt por dhe për Donnarumma

COVID-19 ndryshoi jo pak botën e futbollit, mbi të gjitha merkaton, ku klubet lëvizën në[Read More…]

Presidenti i Napolit rihedh idenë e Superligës Evropiane: Një kompeticion i ri që shkon në 10 miliardë euro

Presidenti i Napolit rihedh idenë e Superligës Evropiane: Një kompeticion i ri që shkon në 10 miliardë euro

Projekt për një kompeticion evropian që arrin deri në 10 miliardë euro. Ky është propozimi[Read More…]

Kosova vijon shkëlqimin në Lojërat Olimpike të Tokios / Pas Distria Krasniqit, Nora Gjakova siguron një tjetër medalje ari

Kosova vijon shkëlqimin në Lojërat Olimpike të Tokios / Pas Distria Krasniqit, Nora Gjakova siguron një tjetër medalje ari

Pas Distria Krasniqi, Kosova siguron një tjetër medalje Olimpike. Nora Gjakova shkruan emrin me germa[Read More…]

Zyrtarizohet kalimi i Donnarummas te PSG, portieri italian firmos për 5 vite me gjigantët francezë

Zyrtarizohet kalimi i Donnarummas te PSG, portieri italian firmos për 5 vite me gjigantët francezë

Nuk ka më dyshime, Gianluigi Donnarumma është zyrtarisht lojtar i PSG-së. Gardiani italian vazhdon kështu[Read More…]

Merr fund pritja, Zidane zëvendëson Deschamps, gati konfirmimi në krye “të gjelave të Francës “

Merr fund pritja, Zidane zëvendëson Deschamps, gati konfirmimi në krye “të gjelave të Francës “

Duket se pritja për Zinedine Zidane ka marrë fund. Sipas të përditshmes  spanjolle “Marca” ai[Read More…]

Uzuni mund i vetëm me tripletë Prishtinën, Shkëndija shkatërrohet nga Mura

Uzuni mund i vetëm me tripletë Prishtinën, Shkëndija shkatërrohet nga Mura

Prishtina dhe Shkëndija e Tetovës janë eliminuar që në turin e parë në Champions League.[Read More…]

Ideja e ‘çmendur’ e Laporta, sakrifikon dy yjet e ekipit për të afruar Ronaldon në ‘Camp Nou’

Ideja e ‘çmendur’ e Laporta, sakrifikon dy yjet e ekipit për të afruar Ronaldon në ‘Camp Nou’

Nga Agron Brataj Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, ka një ide të “çmendur”. Ai po[Read More…]

“Euro 2020”, të gjitha ekipet që u kualifikuan në 1/8 e finales dhe ato që u eliminuan

“Euro 2020”, të gjitha ekipet që u kualifikuan në 1/8 e finales dhe ato që u eliminuan

Faza grupore e ‘Euro 2020’ thuajse ka mbaruar, ndërsa 16 nga 24 skuadrat pjesëmarrëse në[Read More…]

Italia mrekulloi “Euro2020” por jo De Ligt: Nuk janë përballur akoma me rivalë të fortë

Italia mrekulloi “Euro2020” por jo De Ligt: Nuk janë përballur akoma me rivalë të fortë

Italia dhe Holanda janë dy nga tre përfaqësueset që kanë mbyllur fazën e grupeve me[Read More…]

Gjermania kërkoi të ndriçojë stadiumin me ngjyrat e ylberit, refuzon UEFA

Gjermania kërkoi të ndriçojë stadiumin me ngjyrat e ylberit, refuzon UEFA

UEFA ka refuzuar kërkesën e këshillit të qytetit të Mynihut për të ndriçuar stadiumin e[Read More…]