Del libri kushtuar ish futbollistit të “Flamurtarit” Vasil Ruci do ta gjeni në librari “Endri” përballë Poliklinikës qëndrore të Vlorës. “Vasil Ruci 7” rrëfen për herë të parë jetën, jashtë dhe brenda fushës së blertë, të futbollistit të shquar vlonjat.

Faleminderit Vasil Ruci që ma besove mua rrëfimin e jetës tënde shkruan gazetari Ergys Alushi. Ndryshe, jeta e këtij njeriu do të kishte mbetur ndoshta e patreguar asnjëherë dhe adhuruesit e tij nuk do të kishin mundur ta donin dhe nderonin edhe më shumë për ato që ai kishte kaluar në jetë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*