TIRANË

Presidenti i Republikës Ilir Meta sfidon për të dalë në debat kryeministrin Edi Rama. Pas replikave të shkëmbyera sot në mëngjes në rrjetet sociale, ka ardhur dhe deklarata e dytë nga Kreu i Shtetit me tone më të forta. Meta i drejtohet kryeministrit Rama me fjalët ‘dil në përballje ose largohu!’.

Sipas tij, ‘kryeministri në detyrë’ mund të marrë edhe përforcime me vete.

Teksa Meta iu drejtua mëngjesin e sotëm me një mesazh Asamblesë së PS-së, Rama e pyeti sërish se çfarë borxhi i ka Shqipëria “që duron shkallimet e tij të përditshme që sekëlldisin jo veç të gjallët po edhe të rënët për liri të këtij vendi

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*