Një bankë e nivelit të dytë është grabitur gjatë natës në Kavajë. Nga të dhënat paraprake bëhet me dije se persona ende të paidentifikuar kanë arritur të hyjnë brenda bankës duke shpërthyer derën me eksploziv.

Bëhet e ditur se grabitësit kanë marrë një shumë prej një milionë lekë të reja. Ndërkohë policia së bashku me grupin hetimor po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*