Lëkundje të fuqishme tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në Korçë.

Mësohet se lëkundjet kanë qenë të forta me magnitutë 5.2 dhe është pasuar nga lëvizje të tjera.

Lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda dhe kanë shkaktuar panik tek banorët të cilët kanë dalë në rrugë të shqetësuar.

Lëkundjet u dëgjuan edhe në disa qytete të tjera si Tiranë, Elbasan, Gjirokastër. Gjithashtu lëkundjet u dëgjuan dhe në Greqi dhe Maqedoninë e Veriut.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*