Presidenti i Republikës Ilir Meta iu ka bërë tjetër thirrje protestuesve. Teksa poston një foto të disa të rinjve në protestë, Meta shkruan se janë pasuria më e madhe dhe bën thirrje për të mos u provokuar nga talebanët.

“Rinia e Shqipërisë, pasuria jonë më e madhe! Mos u provokoni nga Talebanët! Demokracia do Triumfojë! Me qetësi dhe dashuri për Shqipërinë! 🇦🇱”, shkruan Meta.

Meta Fb Ok

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*