Pas çdo mashkulli të suksesshëm, ka një grua edhe më të suksesshme, kështu që Antonela Roccuzzo duhet të jetë çelësi i suksesit të Lionel Messit, i cili fitoi Kupën e Botës FIFA 2022 në Katar me skuadrën e Argjentinës.

Përfundimi i librit me tregime nuk ka të bëjë vetëm me Messin. Roccuzzo ka qenë pranë tij në çdo hap dhe ka po aq merita sa ai. Ajo gjithashtu është personazhi kryesor.

Roccuzzo, 34 vjeç dhe Messi, 35 vjeç, u takuan kur ishin vetëm fëmijë. Kushëriri i saj i prezantoi dhe tetë vjet më vonë, në moshën 13-vjeçare, Messi u nis për në Spanjë. Ai i premtoi se do të kthehej tek ajo, e dashura e tij e fëmijërisë.Messi e përmbushi premtimin e tij dhe u martua me Roccuzzo në vitin 2017, kur ata patën një nga mosmarrëveshjet e tyre të vetme publike. Roccuzzo thuhet se nuk donte Gerard Pique dhe Shakira në ceremoninë e saj të dasmës. Ajo është shoqe e mirë me ish-të dashurën e Pique, Nuria, me të cilën ai ishte në lidhje para këngëtares kolumbiane.

‘Gëlltitja’ e krenarisë së saj për Messin duhet të ketë qenë e vështirë për Roccuzzo-n, por Pique dhe Shakira përfunduan në dasmë. Pique dhe Shakira nuk janë më bashkë. Romanca Lionel-Antonela merr një nivel krejtësisht të ri rëndësie gjatë një viti që pa edhe qendërmbrojtësin e NFL-së, Tom Brady, të divorcohej nga modelja Gisele Bundchen pas shumë vitesh martesë.

Brady, 45 vjeç dhe Messi shpesh krahasohen me njëri-tjetrin për shkak se janë më të mirët e të gjitha kohërave në sportet e tyre përkatëse. Qendërmbrojtësi u divorcua nga ish-gruaja e tij sepse ajo thuhet se ishte e pakënaqur që ai po vazhdonte karrierën e tij. Të shohësh Roccuzzo-n duke festuar një kampionat me Messin në këtë pikë të karrierës së tij, pasi kupton vështirësitë me të cilat mund të përballet një grua e një supersportisti, është e admirueshme, ndaj është e lehtë t’i japësh meritat e saj.Martesa me të dashurën e fëmijërisë duhet të ketë qenë një nga momentet më të mëdha të jetës së Messit. Festimi i një titulli të Kupës së Botës me të ndoshta tani është i lidhur me ditën e tyre të dasmës dhe lindjen e tre fëmijëve të tij. Messit iu desh pak kohë për të zbritur familjen e tij në fushë. Ai u pa duke parë në tribunë në kërkim të gruas dhe fëmijëve të tij, të cilët më në fund ia dolën. Ai ka bërë disa foto të bashkëshortes së tij me trofeun, e cila i ka shpërndarë në Instagram, ka pozuar përkrah familjes dhe miqve dhe ka realizuar të gjithë momentin me fëmijët e tij.

Thiago, djali i tij më i madh, mori në shtëpi një suvenier, një pjesë të rrjetës nga goli. Ndërkohë, Roccuzzo i shkroi një mesazh Messit, duke thënë se ai e mësoi atë të vazhdojë të luftojë. Në postimin e saj ajo kishte zgjedhur të shprehej kështu:

“Kampionë Bote. Nuk e di nga të filloj. Jemi shumë krenarë për ty Lionel Messi. Faleminderit që na mësove të mos dorëzohemi kurrë, se duhet të luftojmë deri në fund. Më në fund e arrite, je kampion bote. Ne e dimë se sa shumë ke vuajtur gjithë këto vite dhe sa shumë ke dashur ta arrish këtë. Le ta bëjmë këtë, Argjentinë!”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*