Lajme te tjera

Monitoroi 30 Qershorin/ Komiteti Helsinkit tregon problemet në zgjedhje, thirrje urgjente politikës

Monitoroi 30 Qershorin/ Komiteti Helsinkit tregon problemet në zgjedhje, thirrje urgjente politikës

Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHH) edhe këto zgjedhje vendore, ka monitoruar procesin zgjedhor të 30[Read More…]

Shkoni në tualet gjatë natës, kjo është se mund të vuani nga kjo sëmundje e rrezikshme

Shkoni në tualet gjatë natës, kjo është se mund të vuani nga kjo sëmundje e rrezikshme

            A keni nevojë të urinoni shpesh derisa jenë në[Read More…]

Turisti i dehur bën çmendurinë, iu del para makinave e motorëve

Turisti i dehur bën çmendurinë, iu del para makinave e motorëve

Një turist i dehur australian në Bali është filmuar duke kërcyer me shpejtësi në mes[Read More…]

Përfshihet nga flakët ishulli turistik, mbi 200 zjarrfikës luftojnë me flakët, fillon evakuimi

Përfshihet nga flakët ishulli turistik, mbi 200 zjarrfikës luftojnë me flakët, fillon evakuimi

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e ishullit turistik Gran Canaria në Spanjë. Për[Read More…]

Matteo Salvini përplaset ashpër me Richard Gere

Matteo Salvini përplaset ashpër me Richard Gere

Kriza humanitare me emigrantët në Mesdhe ka përplasur ministrin e Brendshëm italian me yllin hollivudian,[Read More…]

Ja si pritet të nis java për të gjitha shenjat e yjeve

Ja si pritet të nis java për të gjitha shenjat e yjeve

Dashi-Jeta juaj ne çift do jete po aq e bukur dhe emocionuese si ne fillimet[Read More…]

Truri i njeriut do të drejtohet nga kompjuteri

Truri i njeriut do të drejtohet nga kompjuteri

Elon Musk prezanton progreset e realizuara në realizimin e bashkëveprimit njeri-kompjuter. Pas dy vjet studimesh[Read More…]

”Asgjë nuk është si në Instagram”, modelja e njohur e tërbuar: Nuk do të kthehem kurrë më në Mykonos

”Asgjë nuk është si në Instagram”, modelja e njohur e tërbuar: Nuk do të kthehem kurrë më në Mykonos

Pavarësisht se është një nga ishujt më të bukur në botë, më i‘’Instagramuari” në qoftë[Read More…]

Ishte në kërkim për trafikim kanabisi, arrestohet 28-vjeçari për trafikim

Ishte në kërkim për trafikim kanabisi, arrestohet 28-vjeçari për trafikim

Një shqiptar 28-vjeçar është arrestuar nga policia vendase në në Crystalopigi në Florina, pasi kërkohej[Read More…]

Festimi i Rashford me simbolin e shqiponjës, hap debat në rrjetet sociale

Festimi i Rashford me simbolin e shqiponjës, hap debat në rrjetet sociale

Në ndeshjen mes Manchester United dhe Chelsea, ishte Rashford që zhbllokoi rezultatin me anë të[Read More…]