Lajme te tjera

Basha e përjashtoi nga Grupi Parlamentar, Sali Berisha i bashkohet Kryemadhit dhe Vasilit në Parlamentin e Shqipërisë

Basha e përjashtoi nga Grupi Parlamentar, Sali Berisha i bashkohet Kryemadhit dhe Vasilit në Parlamentin e Shqipërisë

Sali Berisha nuk do të jetë anëtar i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike në Parlamentin[Read More…]

“Tre njerëzit që rekrutoi Kadri Hazbiu në Shqipëri”, dëshmia e rrallë e agjentit të CIA-s. Kombinacionet e Sigurimit të Shtetit me mërgatën antikomuniste

“Tre njerëzit që rekrutoi Kadri Hazbiu në Shqipëri”, dëshmia e rrallë e agjentit të CIA-s. Kombinacionet e Sigurimit të Shtetit me mërgatën antikomuniste

  Pjesa e tretë Publikohet historia e panjohur dhe e rrallë e Avdul Hakan Banushit[Read More…]

Nis sot debati politik, PD rikthehet në Kuvend pas 30 muajsh mungesë, por pa Berishën në grupin parlamentar. Çfarë parashikohet të ndodhë në dy seancat

Nis sot debati politik, PD rikthehet në Kuvend pas 30 muajsh mungesë, por pa Berishën në grupin parlamentar. Çfarë parashikohet të ndodhë në dy seancat

Ashtu siç është parashikuar, do të mbahet sot seanca e parë e Kuvendit të ri.[Read More…]

Kursi i kualifikimit profesional, kusht i rëndësishëm dhe i domosdoshëm nga ana ligjore për regjistrimin e administratorëve nga pushteti vendor

Kursi i kualifikimit profesional, kusht i rëndësishëm dhe i domosdoshëm nga ana ligjore për regjistrimin e administratorëve nga pushteti vendor

Shumë punë informuese, bindëse, sensibilizuese… rrjetet sociale, gazeta online, televizioni lokal, radio lokale, spot publicitar,[Read More…]

“Reuters”: Talebanët po hyjnë nga të gjitha anët në Kabul. Kryeqyteti afgan po bie në duart e militantëve. Zhvendoset stafi i BE-së

“Reuters”: Talebanët po hyjnë nga të gjitha anët në Kabul. Kryeqyteti afgan po bie në duart e militantëve. Zhvendoset stafi i BE-së

Militantët talebanë kanë filluar të hyjnë nga të gjitha anët në Kabul dhe janë pranë[Read More…]

Kaloi mes lotësh Vetingun, Artur Kalaja emërohet anëtar i Gjykatës së Lartë

Kaloi mes lotësh Vetingun, Artur Kalaja emërohet anëtar i Gjykatës së Lartë

Artur Kalaja është anëtari më i ri i Gjykatës së Lartë, u dekretuar nga presidenti[Read More…]

Komiteti i Ekspertëve: Varianti Delta i COVID në 10 qytete, 6 prej rasteve të vaksinuar me 2 doza jashtë shtetit!

Komiteti i Ekspertëve: Varianti Delta i COVID në 10 qytete, 6 prej rasteve të vaksinuar me 2 doza jashtë shtetit!

Varianti Delta qarkullon gjerësisht në Shqipëri. Është kjo deklarata e Komitetit Teknik i Ekspertëve. Raste[Read More…]

Kosova vijon shkëlqimin në Lojërat Olimpike të Tokios / Pas Distria Krasniqit, Nora Gjakova siguron një tjetër medalje ari

Kosova vijon shkëlqimin në Lojërat Olimpike të Tokios / Pas Distria Krasniqit, Nora Gjakova siguron një tjetër medalje ari

Pas Distria Krasniqi, Kosova siguron një tjetër medalje Olimpike. Nora Gjakova shkruan emrin me germa[Read More…]

42-vjeçari qëllon me armë 3 herë në ajër, shpallet në kërkim

42-vjeçari qëllon me armë 3 herë në ajër, shpallet në kërkim

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë mesditë në plazhin e Zvërnecit në Vlorë.[Read More…]

ANKETIM NË VLORË –  92.1% E DËSHIROJNË ZGJEDHJEN DHE FORMALIZIMIN E ADMINISTRATORIT NË PALLATIN E TYRE

ANKETIM NË VLORË – 92.1% E DËSHIROJNË ZGJEDHJEN DHE FORMALIZIMIN E ADMINISTRATORIT NË PALLATIN E TYRE

Ndërsa implementimi i projektit “Lagjja ime…Administratori i pallatit tim” vazhdon normalisht, të shumtë janë ata[Read More…]