Lajme te tjera

Çfarë po ndodh?! Rama dërgon investime në Vlorë, këta poshtë e kanë mendjen si t’ia fusin njëri tjetrit.

Çfarë po ndodh?! Rama dërgon investime në Vlorë, këta poshtë e kanë mendjen si t’ia fusin njëri tjetrit.

 Nga Ergus Alushi Çfarë po ndodh?! Rama dërgon investime në Vlorë, këta poshtë e kanë[Read More…]

 Pamjet pas tërmetit në Turqi, Erdogan: Kemi marrë masat, me të gjitha mjetet pranë qytetarëve të prekur në Izmir

 Pamjet pas tërmetit në Turqi, Erdogan: Kemi marrë masat, me të gjitha mjetet pranë qytetarëve të prekur në Izmir

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan ka reaguar për herë të parë për tërmetin me[Read More…]

Tërmeti i fuqishëm, Meta: Thellësisht i tronditur, jemi pranë popujve turke e greke në këto momente të vështira

Tërmeti i fuqishëm, Meta: Thellësisht i tronditur, jemi pranë popujve turke e greke në këto momente të vështira

Meta shkruan në ‘Facebook’ se i gjithë populli shqiptar iu qëndron pranë popujve të dy[Read More…]

Tronditet Milani para ndeshjes me Romën, ylli i skuadrës dhe afrimi i verës pozitiv me Koronavirus

Tronditet Milani para ndeshjes me Romën, ylli i skuadrës dhe afrimi i verës pozitiv me Koronavirus

MILAN  ka marrë një lajm shumë të keq pak para ndeshjes ndaj Romës në kampionat.[Read More…]

Hapet sot spitali COVID 3, Rama inspekton godinën, 150 shtretër në shërbim dhe 50 mjekë e infermierë

Hapet sot spitali COVID 3, Rama inspekton godinën, 150 shtretër në shërbim dhe 50 mjekë e infermierë

Reparti i ish-Kirurgjisë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” do të kthehet nga sot në[Read More…]

“Jepini fund histerisë”, virologu i njohur italian: 95 % e të infektuarve me Covid janë asimptomatikë

“Jepini fund histerisë”, virologu i njohur italian: 95 % e të infektuarve me Covid janë asimptomatikë

Virologu i njohur italian, profesori Giorgio Palù, e ka quajtur ‘histeri’ atë që po ndodh[Read More…]

Sulmohet me “molotov” Instituti për Sëmundjet Infektive në Gjermani

Sulmohet me “molotov” Instituti për Sëmundjet Infektive në Gjermani

Persona ende të paidentifikuar kanë sulmuar me koktejl “molotov” godinën e Instituti “Robert Koch”, duke[Read More…]

Italian Prime Minister, Giuseppe Conte, attends a press conference to present the new measures contained in the new Dpcm for the Covid-19 emergency, Palazzo Chigi in Rome, Italy, 18 October 2020. ANSA / ANGELO CARCONI / POOL

Italia drejt mbylljes së dytë? Kryeministri Conte firmos dekretin për masat e reja anti-covid, çfarë parashikohet

Nga Agron Brataj ITALI Italia ka shtrënguar dhe më tej masat kundër koronavirusit, pas rritjes[Read More…]

Apeli i 100 shkencëtarëve në Itali: Masa drastike në 2-3 ditët e ardhshme, për të shmangur fatalitetet

Apeli i 100 shkencëtarëve në Itali: Masa drastike në 2-3 ditët e ardhshme, për të shmangur fatalitetet

100 shkencëtarë italianë, i kanë shkruar një letër të hapur Presidentit Sergio Mattarella dhe kryeministrit[Read More…]

Gjendet pajetë qytetari në Tiranë, policia jep detajet e para

Gjendet pajetë qytetari në Tiranë, policia jep detajet e para

Një person është i gjetur i pajetë në një objekt në rrugën “Mine Peza” në[Read More…]