Lajme te tjera

Zyrtarizohet kalimi i Donnarummas te PSG, portieri italian firmos për 5 vite me gjigantët francezë

Zyrtarizohet kalimi i Donnarummas te PSG, portieri italian firmos për 5 vite me gjigantët francezë

Nuk ka më dyshime, Gianluigi Donnarumma është zyrtarisht lojtar i PSG-së. Gardiani italian vazhdon kështu[Read More…]

“Kam 7 fëmijë dhe jam Presidente e KE-së”/ Von der Leyen flet për karrierën dhe vështirësitë e të qenurit nënë

“Kam 7 fëmijë dhe jam Presidente e KE-së”/ Von der Leyen flet për karrierën dhe vështirësitë e të qenurit nënë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen është shprehur në “Samitin e Grave W20[Read More…]

Merr fund pritja, Zidane zëvendëson Deschamps, gati konfirmimi në krye “të gjelave të Francës “

Merr fund pritja, Zidane zëvendëson Deschamps, gati konfirmimi në krye “të gjelave të Francës “

Duket se pritja për Zinedine Zidane ka marrë fund. Sipas të përditshmes  spanjolle “Marca” ai[Read More…]

Refuzimi nga BE, Rama: Vafsh në djall, nuk do organizojmë dasëm të tretë! Greqia të kthehet në rajon, e qartë pse i ka kthyer shpinën, por…

Refuzimi nga BE, Rama: Vafsh në djall, nuk do organizojmë dasëm të tretë! Greqia të kthehet në rajon, e qartë pse i ka kthyer shpinën, por…

Kryeministri Edi Rama sërish ka kritikuar Bashkimin Europian për mosmbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare[Read More…]

“SPAK do godasë si rrufeja”- Artan Hoxha paralajmëron arrestime të bujshme: Zyrtarë të lartë kanë frikë nga përgjimi, më kërkojnë të flasim me “Signal”

“SPAK do godasë si rrufeja”- Artan Hoxha paralajmëron arrestime të bujshme: Zyrtarë të lartë kanë frikë nga përgjimi, më kërkojnë të flasim me “Signal”

Gazetari i njohur Artan Hoxha shprehet se me dosjet që ka parë në SPAK, ky[Read More…]

“T’u gjejmë punë shqiptarëve, në Gjermani vjedhin biçikleta”/ Zbardhet mbledhja sekrete e 1990 dhe kërcënimi i Ramiz Alisë: Kadare të mbajë qëndrim për ambasadat

“T’u gjejmë punë shqiptarëve, në Gjermani vjedhin biçikleta”/ Zbardhet mbledhja sekrete e 1990 dhe kërcënimi i Ramiz Alisë: Kadare të mbajë qëndrim për ambasadat

Kur qindra shqiptarë kishin shpërthyer dyert e ambasadave në Tiranë, Ramiz Alia mbledh më datë[Read More…]

Platforma e Parë Ndërpartiake për Lidershipin në Vlorë – organizuar nga Fondacioni Westminster për Demokraci në Shqipëri

Platforma e Parë Ndërpartiake për Lidershipin në Vlorë – organizuar nga Fondacioni Westminster për Demokraci në Shqipëri

Platforma e parë ndërpartiake për lidershipin rinor u zhvillua në Vlorë me tematikë “Lidershipi Politik[Read More…]

Paralajmërimi i NASA-s: Orbita e hënës do të rrisë rreziqet e përmbytjeve gjatë dekadës së ardhshme

Paralajmërimi i NASA-s: Orbita e hënës do të rrisë rreziqet e përmbytjeve gjatë dekadës së ardhshme

Rrugët e ndërlikuara dhe të rrëmujshme orbitale të trupave qiellorë nëpër kozmos janë larg nga[Read More…]

Kujdes! Hakerët iranianë prezantohen si studiues britanikë

Kujdes! Hakerët iranianë prezantohen si studiues britanikë

Një grup famëkeq hakerash të lidhur me Gardën Revolucionare Islamike të Iranit (IRGC) kanë zhvilluar[Read More…]

Me këtë ritëm dhe këto akuza SPAK fut në burg gjithë administratën e pas ‘90

Me këtë ritëm dhe këto akuza SPAK fut në burg gjithë administratën e pas ‘90

Nga Vangjel Sako Arrestimet e bëra javën e fundit nga SPAK jo vetëm kanë entuziazmuar[Read More…]