Lajme te tjera

Bujar Leskaj/Takim me banorët e fshatit Bredenesh Sarandë.Në shoqërinë edhe të kandidatëve Ina Zhupa dhe Jolio Dine

Bujar Leskaj/Takim me banorët e fshatit Bredenesh Sarandë.Në shoqërinë edhe të kandidatëve Ina Zhupa dhe Jolio Dine

Takim me banorët e fshatit Bredenesh Sarandë, ka qenë ndalesa e radhës e drejtuesit politik[Read More…]

“Mos luaj oj nuse”, hajdutët iu hyjnë në kuzhinë, gratë tmerrohen

“Mos luaj oj nuse”, hajdutët iu hyjnë në kuzhinë, gratë tmerrohen

Një gruaje të moshuar, e cila jeton me nuset e djemve, që të dy emigrantë[Read More…]

Greva e ‘Albcontrol’, pezullohen fluturimet në Rinas! Deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh, kullat janë pa kontrollorë

Greva e ‘Albcontrol’, pezullohen fluturimet në Rinas! Deri nesër nuk ka ulje-ngritje avionësh, kullat janë pa kontrollorë

Fluturimet në aeroportin ‘Nënë Tereza’ janë pezulluar pasi ministrja e Infrastrukurës, Belinda Balluku dështoi të[Read More…]

Kandidatja Pranvera Resulaj takon banorë të lgj.”Pavarësia” Resulaj-Mandati i 3-të është për cdo qytetar shqiptar

Kandidatja Pranvera Resulaj takon banorë të lgj.”Pavarësia” Resulaj-Mandati i 3-të është për cdo qytetar shqiptar

  Kandidatja Pranvera Resulaj takon banorë të lgj.”Pavarësia” Resulaj-Mandati i 3-të është për cdo qytetar[Read More…]

Vlorë/  Evidentohet dhe goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike, vihet në pranga 1 shtetas

Vlorë/ Evidentohet dhe goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike, vihet në pranga 1 shtetas

Vlorë Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Evidentohet dhe goditet një rast[Read More…]

Gjiknuri ndjek maratonën “Lungomare 2021”/ Ilda Lelo kampionia Vlonjate, vlerësohet  me çmimin e parë

Gjiknuri ndjek maratonën “Lungomare 2021”/ Ilda Lelo kampionia Vlonjate, vlerësohet me çmimin e parë

  Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Sportit për Zhvillim dhe Paqe, të rinj pjesë[Read More…]

Bujar Leskaj takime me biznesin e vogël,Programi i PD-së, frymë për biznesin dhe ekonominë

Bujar Leskaj takime me biznesin e vogël,Programi i PD-së, frymë për biznesin dhe ekonominë

Në terren duke takuar qytetarë e biznese, Drejtuesi Politik i Qarkut të Vlorës për Partinë[Read More…]

Gjiknuri: Gratë dhe vajzat mbështetje e fortë për Partinë Socialiste, Pranvera Resulaj: Privilegj që kryesoj si grua listën e PS-së

Gjiknuri: Gratë dhe vajzat mbështetje e fortë për Partinë Socialiste, Pranvera Resulaj: Privilegj që kryesoj si grua listën e PS-së

Drejtuesi Politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri, shoqëruar nga deputetja Vilma[Read More…]

Damian Gjiknuri, takim me banorët e ish- Fabrikës së Çimentos. Me PD në pushtet, Vlora zhduket nga harta e investimeve

Damian Gjiknuri, takim me banorët e ish- Fabrikës së Çimentos. Me PD në pushtet, Vlora zhduket nga harta e investimeve

  Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri zhvilloi një takim[Read More…]

Shoqata Atdhetare “Labëria” vlerëson pas vdekjes Profesor Lekë Gjiknurin. Damian Gjiknuri: Vlerësimi për babain, frymëzim për të ecur përpara

Shoqata Atdhetare “Labëria” vlerëson pas vdekjes Profesor Lekë Gjiknurin. Damian Gjiknuri: Vlerësimi për babain, frymëzim për të ecur përpara

Nga Agron Brataj   Shoqata Atdhetare Kulturore “Labëria” vlerësoi profesor doktor Lekë Gjiknurin, pas vdekjes,[Read More…]