Nga Agron Brataj
Flamurtari-Partizani,te shtunen dy skuadra per objektiva te ndryshem. Partizani kerkon matematikisht titullin,ndersa Flamurtari deshiron te qendroje ne lufte per nje vend ne kupat e europes. Nje ndeshje qe premton lufte sportive dhe rivalitet,me te dyja skuadrat qe kerkojne tre piket e fitores.  Mesfushori Emiljano Musta dhe sulmuesi Andi ribaj kane dale para mediave,ne konferencen per shtyp para takimit,duke treguar qarte objektivin e Flamurtarit qe mbetet fitorja. Duke vleresuar Partizanin,Musta ka theskuar se ne fund te 90 minutave dhe duke pare rrjedhen e lojes do te shihet se me cfare rezultati do te kenaqet Flamurtari,por perpara takimit ,objektivi mbetet vetem fitorja.  Perballe nje kundershtari cilesor si Partizani,por qe nuk duhet harruar se vlonjatet do te kerkojne te perserisin fitore e arritur ne Vlore ndaj Partizanit ne fazen e dyte
sinkron
Sulmuesi Andi ribaj ka qene protragonist ne ndeshjen e fazes se trete,me golin e shenuar,kartonin e kuq te pamerituar,por edhe perplasjen me tifozet cka solli edhe jo pak reagime. Gjithsesi Ribaj kerkon qe gjithcka  ndodhi te mbetet aty dhe te mos perseritet serish historia. Nje thirrje e tij ndoshta edhe per tifozet e Flamurtrait qe duhet te tregohen te qete,per te mos denuar me pas ekipin,por thjresht ata te ndihmojne dhe perkrahin ekipin ne fushen e lojes. Une u denova pa bere asgje -ka theskuar Ribaj,por en duhet te tregojme nga tifozet sa me qetesi
sinkron
Ne fund ka edhe nje fjale per agat. Me shpresen se gjithcka do te zgjodhet. Jemi drejt fundit,kemi dhene dhe do te japim maksimumin ne fushe,por besojme se edhe drejtuesit do ta zgjiodhin poziotivisht kete ceshtje–ka komentuar Musta ,mesfushori i Flamurtarit
sinkron
Flamurtari-Partizani do te luhet te shtunen ne oren 15 ,ashtu si edhe te gjitha ndeshjet e tjera te superliges ne futboll.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*