Dje një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik. Një 46 vjeçar në Pogradec ka përdhunuar një 13 vjeçare e cila ishte shoqja e vajzës së tij. Pas rastit të rëndë, e ëma e të miturës ka folur për mediat duke thënë se ata e dinin njeri të besuar 46-vjeçarin.

“Ne e kishim të besuar,që po rrinte vajza me vajzën e tij,me të ëmën,me atë,ne e dinim familje të besuar. Vinte vajza ime,e mërzitur, çfarë ke bij e mamit? Nuk shpreheshe…Pastaj tha,mami kështu kështu. Ne e dinim njeri të sigurt,mirëpo doli maskara. Ai vinte këtu te ne, më tha mua ku e keni burrin, se do ta marr në punë, i thash e kam këtu. Erdhi u njohën,bënë muhabet, e pastaj na tha ,vajza jote ka krahë te unë, e ushqej unë, me të ngrënë, me të gjitha do ta mbaj unë”- u shpreh e ëma e të miturës.

“Vajza mbrëmë u tmerrua,më tha mami lojta nga mendtë, i thashë çfarë ke me mami? Vajza shpreheshe, por mori policinë. U tha:-jam shumë e shqetësuar ju lutem më ndihmoni. Vajza më thoshte që donte ta godiste, ta përdhunonte, e kishte rrahur, e dinte ai që babai nuk është në gjëndje ta mbrojë. Unë kërkoj të dënohet dhe të mos afrohet, nuk e dua më atë lloj familje, ajo familje është shumë e shkatërruar, ju lutem shumë, nuk kam besim më, un atë familje e dija të besuar, kam nevojë shumë për ndihmë edhe është e mira që të më ndihmoni. Ndihem e dëshpëruar, e mërzitur, shpresoj vetëm te shteti, në asnjë vend tjetër. Vajza është shumë e mërzitur, e trishtuar, nuk shprehet kollaj vajza ime”- shtoi nëna e 13-vjeçares.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*